Spotkanie z Pippi Langstrump.

4 marca świetliczaki uczestniczyły w spotkaniu „Pyza na tropie Pippi Langstrump”, które odbyło się w filii bibliotecznej  dzielnicy Dąbrówka. Dziewczynki są wielbicielkami sympatycznej, rudowłosej Pippi  , dlatego starannie przygotowały się do spotkania. Na głowach pojawiły się sterczące warkoczyki, na noskach mnóstwo piegów. Julka, Emilka
i  Róża były ubrane w sukienki i kolorowe podkolanówki. Chłopcy nie docenili tej charakteryzacji i nie obyło się bez pociągania za warkoczyki. Dzięki temu fryzury jeszcze bardziej przypominały fryzurę szalonej dziewczynki. Podczas spotkania było malowanie portretów Pippi i wspólne czytanie książki „Czy znasz Pippi?”. Wszyscy byli zachwyceni pomysłami bohaterki. Szkoda, że Pippi nie chodzi do naszej szkoły- na pewno nie byłoby nudno.  Czy nasze panie wytrzymałyby wspólne szaleństwa?