• Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array

Choinka w świątecznej sukience

Trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez choinki. Zwyczaj dekorowania drzewka iglastego przywędrował do Polski z Niemiec między XVIII a XIX wiekiem. Na samym początku do ozdabiania choinek używano owoców,...

Więcej
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array

Czekamy na Boże Narodzenie

Ze wszystkich świąt najbardziej lubimy Boże Narodzenie. Zawsze z wielkim zapałem wykonujemy świąteczne prace plastyczne . Dzisiaj namalowaliśmy farbami  bożonarodzeniową szopkę. Maryja i Józef czuwają przy małym Jezusku, położonym...

Więcej
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array

Piękne i niezwykłe

Sowy to jedne z najbardziej tajemniczych stworzeń , jakie zamieszkują Ziemię. Wywołują u ludzi mieszane uczucia. W jednej kulturze budzą lęk, w drugiej rodzą podziw. Niechęć do sów bierze...

Więcej
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array

Laurka dla Świętego Mikołaja

Co roku bierzemy udział w konkursie plastycznym „Laurka dla Św. Mikołaja”, zorganizowanym przez filię biblioteczną MBP dzielnica Dąbrówka. 7 grudnia odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Spotkanie umiliła...

Więcej
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array

Dzień Górnika

4 grudnia obchodzona jest Barbórka, tradycyjne święto górników. W tym dniu, oprócz górników, świętują także geolodzy oraz inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych. Praca górników jest...

Więcej
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array

Nasi super ekolodzy

28 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się jubileuszowy X Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”. Naszą szkołę reprezentowali :Emilka, Iga, Nicola i Jonatan. Uczestnicy konkursu rywalizowali w 10 konkurencjach....

Więcej
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array

Oko w oko z niedźwiedziem

Niedźwiedź brunatny to największy drapieżnik występujący w Polsce. Na Podkarpaciu żyje około 200 osobników. Niedźwiedzie na ogół unikają spotkania z człowiekiem, ale zaskoczone jego obecnością mogą być bardzo niebezpieczne....

Więcej
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array

Gdzie śpią jeże ?

Wydłużony, zawsze wilgotny, „ruchliwy” nosek i mnóstwo kolców- to cechy charakterystyczne jeży. Są jednymi z najchętniej widywanych gości w ogrodach. Kiedy pod koniec listopada temperatura spada poniżej 10 stopni...

Więcej
Początek