Opowieść o Lolku

Pani Halinka Martowicz, nasza zaprzyjaźniona bibliotekarka, nie tylko zachęca nas do czytania książek, ale też przekazuje nam ważne informacje. Tym razem  wspólne spotkanie było poświęcone Wielkiemu  Polakowi-  Janowi Pawłowi II. Obejrzeliśmy  wystawę książek poświeconych polskiemu papieżowi. Cyryl przeczytał nam opowiadanie Ewy Skarżyńskiej „Papież Pokoju”. Dowiedzieliśmy się, że Jan Paweł II też był kiedyś taki mały jak my a rodzice mówili do niego Lolek. Lolek był wesołym chłopcem, wzorowym uczniem, grał w piłkę, lubił stać na bramce i  jeść ciastka. Kiedy został papieżem chciał, żeby pokój zapanował na całym świecie. Kochał dzieci i mówił, że dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny. Polacy nigdy nie zapomną Jana Pawła II.