Dzień Słomek do Picia

3 stycznia obchodzimy jedno z najdziwniejszych świąt w kalendarzu- Dzień Słomki do Picia. Papierowe rurki do napojów pojawiły się pod koniec XIX wieku. Wcześniej robiono rurki ze słomy, które nie były trwałe, łatwo się wyginały i dziurawiły. Od kilkudziesięciu lat korzystamy z rurek do napojów produkowanych z tworzyw sztucznych. Ich żywot jest krótki- po jednokrotnym wykorzystaniu lądują w koszu. Podobno codziennie na świecie zużywa się miliard plastikowych słomek, nie ulegających biodegradacji !Dobrze wiemy, że prawie wszystkim odpadom można dać drugie życie. Rurki do napojów wykorzystaliśmy do zabaw- dmuchając prze słomkę unosiliśmy do góry waciki, przenosiliśmy je ze stolika na stolik.
Z pociętych  rurek zrobiliśmy korale i bransoletki. Ta oryginalna biżuteria spodobała się nawet naszym małym modnisiom 🙂

Brak komentarzy

Wpisz komentarz

Początek