Dzień Dziecka w bibliotece

3 czerwca w filii bibliotecznej MBP odbyło się kolejne spotkanie w ramach wspólnie realizowanego projektu „Pyza na europejskich dróżkach”. Tym razem z wizytą przyszła do nas pani Stanisława Skwarcan, emerytowana nauczycielka, która jest Honorowym Członkiem TPD w Sanoku. Tematem spotkania był Dzień Dziecka. Dowiedzielismy się, że to święto  ustanowione przez ONZ w 1954 roku  obchodzone jest w wielu krajach. Pani Skwarcan opowiadała nam, jakie atrakcje czekają w tym dniu na dzieci  w Wielkiej Brytanii. Chętnie spędzilibyśmy z nimi wolny czas w Oceanarium, ZOO, Parku Dinozaurów czy Muzeum Dzieciństwa i Zabawek. Okazało się, że dzieci uczęszczające do polskich szkół również czytają książkę „Pyza na polskich dróżkach”. Ciekawe, czy podobają im się przygody ziemniaczanej kluseczki. Opowieści i atrakcyjne zabawy upłynęły w miłej atmosferze. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Odział Terenowy TPD w Sanoku. Naszemu gościowi  podziękowaliśmy za wspólnie spędzony czas bukiecikiem pachnących goździków. Mamy nadzieję, że pani Stanisława jeszcze nas odwiedzi.