Z wizytą u strażaków.

Zawód strażaka cieszy się wielkim uznaniem wśród dorosłych i dzieci. Wszyscy podziwiają strażaków za ich odwagę, sprawność i ofiarność.

W dniu 23. 05. 2016r. uczniowie wszystkich klas wybrali się do Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Panowie strażacy zapoznali nas z zadaniami jakie realizuje straż pożarna, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia.  Mogliśmy również poznać specyfikę ich pracy, sprzęt jakim dysponuje straż, ubiór ochronny zakładany podczas akcji ratowniczych. Każdy musiał przymierzyć hełm, chętni próbowali podnieść gaśnicę i nożyce do przecinania metalu. Dużą atrakcją było obejrzenie wozu strażackiego od środka. Nikt nie odpuścił potrzymania węża gaśniczego i polewania wodą placu przed garażem. Czuliśmy się wtedy jak prawdziwi strażacy. Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy zjazd strażaków po ześlizgu (popularnej rurze), z którego korzystają strażacy, kiedy spieszą się na akcję ratowniczą.
Praca strażaków jest niebezpieczna ale bardzo interesująca. Może w przyszłości ktoś z nas zostanie strażakiem?