XIX Turniej Ekologiczny

Co roku w kwietniu organizujemy Turniej Ekologiczny. Jest to okazja do sprawdzenia wiadomości przyrodniczych i ekologicznych oraz do uczenia się współdziałania i rywalizacji.

W turnieju wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Czteroosobowe drużyny przyjmowały nazwę zwierząt zamieszkujących okolice Sanoka. Zespoły sprawnie wykonywały konkursowe zadania m.in.: rozwiązywały zagadki przyrodnicze i krzyżówkę ekologiczną, dopasowywały odpady do koloru pojemników, wyszukiwały nazwy roślin i zwierząt pod ochroną. Poziom konkursu był wyrównany. Trzy zwycięskie drużyny uzyskały niemal identyczną ilość punktów. Były to :

„Bociany”:  Eryk  Kwolek, Tosia Wdowiak, Alan Dzwonik, Krystian Łukaszyk – 41pkt.
„Sarenki”:  Jaś Koczera, Nina Jewdokimow, Maciek Szajnowski, Bartek Kruszyński  – 40pkt.
„Sowy”:  Emilka Dołoszycka, Oliwka Frydryk, Marcelina Łukaszyk, Róża Zawidlak – 39 pkt

Cieszy nas tak duża wiedza przyrodnicza i ekologiczna, którą wykazali się uczniowie.
Można powiedzieć, że wszyscy są prawdziwymi przyjaciółmi przyrody.