Wycieczka do wiejskiego zoo

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę, której celem było Wiejskie Zoo w Berezce. W bramie obiektu czekał na nas pracownik zoo, który serdecznie przywitał wszystkie dzieci, wyjaśnił zasady bezpiecznego poruszania się po zoo i zaprosił do wspólnego zwiedzania. Zoo w Berezce różni się tym od innych miejsc tego typu tym, że zwierzęta można karmić. Dzieci chętnie karmiły więc króliki, owce, kozy, osła i inne zwierzęta. Dla niektórych był to pierwszy raz, kiedy mogli na żywo zobaczyć nutrię, czy pawia, który pochwalił się swoim pięknym ogonem. Kolejnym punktem naszego pobytu w Berezce były zawody farmera. Każdy miał do wykonania 5 zadań: rzut podkowami do celu, strzał z mega procy, wiejskie kręgle, w których zamiast kuli używa się kalosza, slalom taczką między kostkami siana oraz dojenie krowy na czas. Za wykonanie zadań dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zdobywcą największej liczby punktów został Kuba z trzeciej klasy i otrzymał tytuł farmera. To nie koniec atrakcji. Dzieci chętnie korzystały ze znajdującego się w zoo parku linowego, trampoliny, huśtawek oraz zjeżdżalni pontonowej. Pogoda dopisywała, dzieci świetnie się bawiły. Ta wycieczka na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Brak komentarzy

Wpisz komentarz

Początek