Święto Kundelka

W tym roku hucznie obchodziliśmy „Dzień Kundelka”, z tej okazji zaprosiliśmy panią Anetę Zaleską, ze schroniska w Sanoku. Wraz z panią odwiedziły nas także, trochę nieśmiała i przestraszona Zuzia oraz bardzo cierpliwa i chętna do głaskania Gama. Naszych gości przywitaliśmy piosenkami oraz przedstawieniem „Psie smutki”. Pani Aneta opowiedziała nam jak należy postępować w kontakcie z psami, zwróciła uwagę uczniom, że biorąc pod opiekę zwierzę muszą pamiętać, że jest to duża odpowiedzialność. Zwierzaki to nie zabawki, ale żywe stworzenia, które czują, mają swoje potrzeby i będą wymagać od nas nieustannej uwagi. Nasi uczniowie również wykazali się dużą znajomością na temat opieki nad zwierzętami. Na koniec przekazaliśmy, pani Anecie karmę dla psów i kotów ze schroniska zebraną podczas akcji „Miska dla schroniska” w naszej szkole a naszym milusińskim przysmaki. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.