Spacerkiem po parku.

Park miejski nazywany jest zielonym sercem Sanoka. Założony w 1896 roku jest największym parkiem typu górskiego w Polsce. W parku jest wiele ciekawych obiektów : kopiec Adama Mickiewicza,  zabytkowy budynek stacji wodociągowej z lat trzydziestych XX wieku, wieża telewizyjna i platforma widokowa. Wszystkie te miejsca mogliśmy zobaczyć podczas szkolnej wycieczki. Przewodnik z LOP oprowadzał nas po ciekawych zakątkach parku. Z jego pomocą rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew i krzewów. Z platformy widokowej podziwialiśmy piękny widok na Góry Słonne i Dolinę Sanu.
W parku słychać było śpiew ptaków. Udało nam się zobaczyć niepozornego słowika, który urządził nam wiosenny koncert. Dowiedzieliśmy się, że  w pobliżu  źródełka Chopina  można zobaczyć  sarenki. Tych płochliwych zwierząt nie mogliśmy zobaczyć ponieważ lubią ciszę, a tam gdzie my jesteśmy zawsze jest duży gwar.
Park jest ciekawym miejscem do rekreacji i  wypoczynku – na  pewno do niego wrócimy.

Brak komentarzy

Wpisz komentarz

Początek