Ślubowanie pierwszaków

To była wspaniała uroczystość! Pierwszaki odświętnie ubrane, w szkolnych biretach na głowie, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej przystąpiły do zdawania egzaminu. Bezbłędnie odpowiedziały na pytania, które zadawali uczniowie klasy trzeciej-Oliwka i Patryk. Częścią egzaminu było zjedzenie z uśmiechem kawałeczka cytryny. Cytryna była bardzo kwaśna, ale pierwszaki były zdeterminowane, by zaliczyć to zadanie. Udało się! Rodzice oklaskami potwierdzili, że egzamin został zdany celująco. Po zaliczonych zadaniach nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Potwierdzeniem tego wydarzenia były wręczane przez wychowawcę klasy panią Katarzynę  Pawłowską pamiątkowe dyplomy. Na każdego pierwszaka czekały też upominki-pszczółki,  przygotowane przez trzecioklasistów. Dyrektor szkoły pani Ewa Chudziak życzyła pierwszakom, by były pracowite jak pszczoły i za swoją pracę otrzymywały najlepsze oceny. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.