Ratujemy i uczymy ratować

Każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż nawet skomplikowanie brzmiąca „resuscytacja” to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie. Taką wiedzę nabyły dziś pierwszaki podczas niecodziennych zajęć ratowania życia.

Uczniowie poznawali zasady pierwszej pomocy, zaczynając od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy, dzieci ćwiczyły na manekinach. Taka forma zajęć cieszyła się dużym zainteresowaniem. Miejmy nadzieję, że będą umieli wykazać się zdobytą wiedzą i zastosować ją w praktyce.