Pozytywnie zakropkowani

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Pretekstem  do zorganizowania tej światowej akcji była książka P. Reynoldsa „The dot” o małej dziewczynce Vashti. Ta nieśmiała dziewczynka dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę.

Od 2008 roku w wielu krajach organizowane są działania, które pomagają dzieciom poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole Dzień Kropki obchodziliśmy po raz pierwszy. Obchody rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o Vashti. Potem w dużych kropkach rysowaliśmy symbole naszych zdolności. Kropki przykleiliśmy na drzewie talentów.

Klasa I zaśpiewała piosenkę  o kropce, klasa III piosenkę o  zdolnościach muzycznych. Spotkanie uświetnili drugoklasiści śpiewając piosenkę o wiewiórce z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Na zakończenie tego niecodziennego spotkania tworzyliśmy kropkowane obrazki.
Spodobał  nam się Dzień Kropki. W przyszłym roku 15 września też będziemy zakropkowani.