Pokaż dzieciaku, co masz w plecaku

Według zaleceń lekarzy, prawidłowa waga szkolnego tornistra nie powinna przekraczać
10-15 procent masy ciała dziecka. Więcej kilogramów może prowadzić do schorzeń kręgosłupa, kłopotów z kolanami czy nawet nieprawidłowego funkcjonowania układu oddechowego. Z badań wynika, że przeciążone tornistry są zmorą uczniów wszystkich szkół. Sprawdziliśmy, czy za ciężkie plecaki są problemem w naszej szkole. Po zważeniu wszystkich plecaków okazało się, że większość ma prawidłową wagę. Znalazły się jednak takie, które znacznie przekroczyły dopuszczalny ciężar. Sprawdziliśmy  jaka jest zawartość plecaków. W najcięższym plecaku (5,45 kg) oprócz podręczników i zeszytów znajdowały się: 2 stare kanapki, 3 kartoniki mleka i woreczek marchewki , niepotrzebne książki.
W innych przeciążonych plecakach znaleźliśmy korki (buty do gry w piłkę nożną), stare zeszyty, dodatkowe piórniki z pisakami, kredkami oraz zabawki. Zachęcamy do codziennego sprawdzania zawartości plecaków i usuwania niepotrzebnych przedmiotów. Dbajmy o nasze zdrowie !