Podróż w czasie

Poznawanie historii Polski to fascynująca podróż w czasie. W tę niezwykłą podróż zabrała nas pani Pelagia  Bąk, nauczyciel historii i plastyki w Szkole Podstawowej nr 6. Pani Pelagii towarzyszyli uczniowie- Paulina, która pięknie zaśpiewała piosenki : „Biały krzyż ”
i  „Wolność” oraz Szymon i Karol, którzy wcielili się w postacie rycerza z Zakonu Krzyżackiego i Józefa Piłsudskiego.   Pani Pelagia opowiadała o ważnych wydarzeniach historycznych  i wybitnych władcach Polski. Obejrzeliśmy multimedialną prezentację „dzieje polski”. Dużą atrakcją było przymierzanie koron króli ,  peleryny  rycerza z Zakonu Krzyżackiego , stroju Stańczyka , płaszcza Józefa Piłsudskiego. Spotkanie zakończył quiz historyczny. Za  prawidłowe odpowiedzi byliśmy nagradzani słodyczami. Naszym gościom serdecznie dziękujemy za pomoc w odkrywaniu tajemnic przeszłości.