Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Z tej okazji zaplanowaliśmy w naszej szkole kilka wydarzeń. Dzisiaj odbyło się spotkanie poświęcone domowym czworonożnym pupilom. Grupa uczniów przygotowała ciekawe informacje o zwierzakach. Przypomniano nam, że zwierzę jest żywą istotą, zdolną do odczuwania cierpienia, potrzebującą naszej opieki. Dowiedzieliśmy się, że przyjaciel zwierząt nigdy ich nie bije, nie krzywdzi, karmi odpowiednim pokarmem. Nie wyrzuca zwierząt na dwór i nie oddaje do schroniska.

W Sanoku są schroniska dla bezdomnych zwierząt. Przez cały październik zbieramy karmę dla psów i kotów, mieszkańców schronisk. W ten sposób pomożemy  zwierzakom, których nikt nie kocha i nikt nie chce.