Moje prawa ważna sprawa

18 listopada aktywnie włączyliśmy się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.
W tym roku mija 27 rocznica uchwalenia najważniejszego i najbardziej uniwersalnego dokumentu mówiącego o prawach dzieci -Konwencji o Prawach Dziecka. Konwencja obowiązuje w większości państw świata. Zawiera wszystkie prawa najmłodszych obywateli. Wiedzę na ten temat poszerzyliśmy podczas apelu przygotowanego przez klasę III pod kierunkiem wychowawcy pani Hanny Kusior. Obejrzeliśmy pokaz multimedialny dotyczący praw dzieci. Prezentacja przybliżyła nam postać Janusza Korczaka, przyjaciela najmłodszych, pierwszego nieformalnego rzecznika ich praw. Spotkanie zakończył przemarsz korytarzem , podczas którego każdy niósł samodzielnie wykonany plakat promujący wybrane prawo. Spotkanie było dla nas bardzo ważne. Wiemy, że mamy swoje prawa i wszyscy powinni je przestrzegać. Zapamiętamy słowa piosenki śpiewanej przez trzecioklasistów: „Mam prawo żyć, mam prawo być sobą, czuć się bezpiecznie, wolną być osobą. Mam prawo kochać i kochanym być, nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić”.