Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Nasza szkoła również włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Ubrani na niebiesko- pokazaliśmy, że jesteśmy solidarni ze wszystkimi dziećmi na świecie. Klasa druga przygotowała apel na temat Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka. Obejrzeliśmy film o tym, jak prawa dzieci łamane są w różnych zakątkach świata. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można wspierać potrzebujące dzieci.

Brak komentarzy

Wpisz komentarz

Początek