Konkurs czytelniczy „Przygody z książką”

W ostatnim tygodniu nauki odbywa się zawsze szkolny konkurs czytelniczy. Jest to okazja do wykazania się wiedzą o bajkach, baśniach i legendach . Trzyosobowe drużyny rozwiązywały dziewięć zadań, między innymi „Chochlikowe psoty”, „Bajkowe rekwizyty”, „Kto napisał ogłoszenie?”, „W poszukiwaniu tytułu”. Najlepszymi znawcami literatury dziecięcej okazały się Kasia, Caroline i Marcelina. Drugie miejsce zajęła drużyna Dawida, Kacpra B. i Patryka, trzecie miejsce przypadło Rafałowi O., Kacprowi M. i Gracjanowi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Były to czarodziejskie kredki, warzywa, które uciekły z wiersza „Na straganie”, dziabągi czyli opiekuńcze duszki z Królestwa Elfów i przyrządy do produkcji baniek mydlanych z Krainy Tęczy. Na zakończenie odbyło się małe przyjęcie. Smakowały nam pierniczki, herbatniki i inne słodycze prosto z chatki Baby Jagi. Podobało nam się takie zakończenie konkursu.

Brak komentarzy

Wpisz komentarz

Początek