Internet to nie wszystko

Od 2004 roku w pierwszej połowie lutego, w wielu krajach na świecie, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Celem tego święta jest inicjowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Z okazji obchodów DBI w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie teatralne „Zakurzone skarby”. Spektakl przygotowała pod kierunkiem p. Anety Bober,
p. Kamili Pałasiewicz i p. Iwony Stabryły grupa teatralna „Świetliki” z Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „ŚWIETLIK”. Przedstawienie pokazało młodych ludzi, którzy cały wolny czas spędzają z laptopami i telefonami komórkowymi w ręce. Dopiero zakurzone zabawki pokazały , jak można w atrakcyjny sposób spędzać czas z przyjaciółmi. Zachwyciła nas piękna scenografia, stroje oraz pełna zapału i energii gra aktorów. Naszych gości nagrodziliśmy gromkimi brawami. Drugą część spotkania poprowadzili nauczyciele bibliotekarze z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Sanoku. Poznaliśmy zasady, którymi należy się kierować przy korzystaniu z zasobów Internetu. Włączyliśmy się do międzyszkolnego projektu czytelniczego „Wędrująca opowieść” . Zadaniem każdej placówki, do której dotrze książeczka jest dopisanie na jednej stronie dalszego ciągu opowieści i wykonanie ilustracji. Zrobiliśmy to z wielką przyjemnością 🙂

Brak komentarzy

Wpisz komentarz

Początek