Dzień radości, uśmiechów i pozytywnych emocji

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea święta pojawiła się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako reakcja na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem i Izraelem. Pomysłodawcy chcieli przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy a nie zbrojny. Obecnie Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest w ponad 180 krajach a przesłanie akcji jest proste- bądźmy życzliwi dla innych.
W ramach obchodów tego międzynarodowego święta wykonaliśmy ze swoich portretów galerię osób życzliwych z „Siódemki”, pisaliśmy do siebie życzliwe listy, które wrzucaliśmy do skrzynki „Poczta Życzeń i Pozdrowień”. Na szkolnym spotkaniu uczniowie klasy trzeciej zapoznali nas z historią święta i czytali nam złote myśli o życzliwości. Paula i Mikołaj zachęcali do używania codziennie „czarodziejskich słów”: proszę, dziękuję, przepraszam. Każda klasa zaśpiewała wybraną piosenkę o przyjaźni i wspólnych zabawach. Ważnym punktem spotkania było rozdanie listów-miło było przeczytać ciepłe słowa napisane przez kolegów i koleżanki. Na zakończenie Dnia Życzeń i Pozdrowień wszyscy członkowie naszej szkolnej rodziny-dzieci, nauczyciele i rodzice zostali obdarowani „życzliwkami” czyli cukierkami z przyczepionymi uśmiechniętymi buziami. Oprócz cukierków otrzymaliśmy też cenną wskazówkę:„Małe radości i drobne gesty życzliwości, są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności”.