Bezpieczna droga do szkoły

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Celem tejże akcji było promowanie bezpiecznego poruszania się najmłodszych uczestników ruchu drogowego.  Funkcjonariuszki omówiły, w jakich miejscach można bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Wyjaśniły uczniom  jakich zachowań należy unikać podczas przekraczania jezdni, a także przypomniały o numerach alarmowych, które należy wybrać w sytuacjach zagrożenia. Dzieci mogły podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą w zakresie zasad obowiązujących na jezdni. Miały okazję usiąść za kierownicą radiowozu, przymierzyć służbową czapkę policjanta, kamizelkę, obejrzeć pałkę, czy tarczę sygnalizacyjną. Niektórym udało się nawet uruchomić sygnał dźwiękowy. Dziękujemy Policji za wsparcie i zaangażowanie w akcję.