Wizyta w Teatrze Maska

We wtorek nasza szkoła opustoszała-wszyscy pojechaliśmy na wycieczkę do Rzeszowa. Celem naszej wycieczki była wizyta w teatrze Maska. Najpierw obejrzeliśmy spektakl teatralny „Skarpety i papiloty, czyli o tym, co zaszło w rodzinie lisów”. Poznaliśmy rodzinkę lisków, w której szykuje się wielka zmiana. Spodobała nam się Mamalis, która nie chciała tylko szukać skarpet, sprzątać i gotować przysmaki dla domowników . Po obejrzeniu spektaklu odwiedziliśmy Muzeum Dobranocek. W muzeum znajduje się zbiór zabawek, oryginalnych lalek z filmów kukiełkowych, plakatów, płyt, znaczków. W salach spotkaliśmy takie gwiazdy jak Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Reksio, Miś Coralgol, Rumcajs, Krecik. Na zakończenie pobytu w muzeum obejrzeliśmy dawne dobranocki z Misiem Uszatkiem, Pingwinem Pik-Pokiem, Gąską Balbinką, Jackiem i Agatką. Doszliśmy do wniosku, że bajki współczesne są bardziej atrakcyjne, niż te sprzed kilkudziesięciu lat. Ale mamy kolorowe dzieciństwo!!!