Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła

4 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić Centrum Dziedzictwa Szkła.  Nasze pierwsze kroki zostały skierowane do pomieszczenia , w  którym hutnicy przedstawiali, w jaki sposób formuje się szkło, pokazując wytwarzanie żółwia od momentu rozgrzania w piecu do momentu końcowego.

Następnie na wszystkich czekały warsztaty, podczas których każdy miał okazję namalować na szkle piękne obrazki. Kolejną atrakcją było samodzielne wybicie medalu- pamiątki ze szklanej surówki.

Później uczniowie odwiedzili warsztat obróbki i zdobienia szkła:grawerowania, malowania na szkle, produkcji witraży i szklanych figurek. Mieliśmy okazje zwiedzić  również piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku, gdzie mogliśmy dokładnie przyjrzeć się na czym polega kunszt artystów szkła.

Na koniec pobytu w Centrum  nasi podopieczni dokonali zakupu szklanych pamiątek , które zachwycały pięknem i oryginalnością. Bardzo miła niespodzianką na zakończenie wycieczki okazało się odwiedzenie lodziarni.

Wycieczka z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów.