Urodziny Książkowego Misia

14 października 1926 roku w Londynie ukazało się pierwsze wydanie powieści „Kubuś Puchatek” autorstwa Alana A. Milne. Z tej okazji od kilku lat z inicjatywy kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, w połowie października obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. W tym roku przyłączyliśmy się do obchodów tego wyjątkowego święta. Podczas poranka literackiego spotkaliśmy się ze znanymi postaciami z popularnych kiedyś i dziś bajek. Misiowych bohaterów przypomnieli nam uczniowie klasy trzeciej. Drugoklasiści zaśpiewali piosenkę o Misiu Puchatku. Wysłuchaliśmy fragmentów książek „Przygody i wędrówki Misia Uszatka” oraz „Miś zwany Paddington”. Uczyliśmy się piosenek z dobranocek o Misiu Uszatku i Colargolu. Urodziny zakończyło „małe co nieco” bo dzieci, tak jak Miś Puchatek, lubią słodkie łakocie.