Spotkanie z policjantem

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem. Tematem pogadanki była „ Bezpieczna droga do szkoły”.

Gość przypomniał zasady bezpiecznego  poruszania się po drodze w przypadku gdy nie ma chodnika , prawidłowego przekraczania jezdni, zasady jakie obowiązują  podczas jazdy rowerem i jakże modną w dzisiejszych czasach elektryczną hulajnogą.  Podkreślił także jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza po zmroku.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazali  się też dobrą znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię oraz znajomością znaków drogowych.

Spotkanie z policjantem jest stałym punktem harmonogramu pracy naszej szkoły, która kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo swoich wychowanków.

Brak komentarzy

Wpisz komentarz

Początek