Spotkanie z Misjonarzem

W pierwszy dzień jesieni odwiedził naszą szkołę Misjonarz z gorącej Afryki. Na spotkaniu z niezwykłym gościem Bratem Zdzisławem Olejko, pallotynem, który pochodzi z Przysietnicy dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji o Rwandzie – kraju w którym Misjonarz na co dzień posługuje wszędzie gdzie potrzebują go ludzie zwykli i prości.  Opowiedział nam, że na Czarnym Lądzie przebywa już 35 lat, kocha Polskę ale tęskni za ludźmi których zostawił by odwiedzić na wakacjach rodzinę i Ojczyznę. Opowieści Gościa bardzo nas interesowały: opowiadał jak wygląda życie wioski, kościoła, nauka w szkole czy zwyczaje, zajęcia i obowiązki domowników i dzieci. Pomogły mu w tym rekwizyty które przyniósł a każdy uczeń otrzymał afrykańską pamiątkę.

Brak komentarzy

Wpisz komentarz

Początek