Spotkanie z leśnikiem

W tym tygodniu w Filii MBP nr 1 odbyło się spotkanie z pracownikiem nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. W spotkaniu wzięły udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Tematyka zajęć dotyczyła właściwego zachowania w lesie, rozpoznawania drzew oraz prawidłowego dokarmiania ptaków. Uczniowie odpowiadali na pytania gościa, oglądali strój leśniczego, układali nazwy drzew z drewnianych puzzli, odgadywali nazwy ptaków oraz tropy dzikich zwierząt. Miłym zaskoczeniem dla naszego gościa było to, iż dzieci posiadały dużo informacji na temat ptaków żyjących w naszych lasach. Na zakończenie pan leśniczy wręczył wszystkim dzieciom pocztówki, książeczki ze zwierzętami oraz wspaniały karmnik z zapasem karmy dla dzikich ptaków. Dzieci natomiast w podziękowaniu za spotkanie wręczyły pamiątkowy dyplomik.

Brak komentarzy

Wpisz komentarz

Początek