Ślubujemy !

We wtorek 13 października 2020r. uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami z klasy trzeciej  wzięli udział w przedstawieniu pt. „Jak oni ślubują!”, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu. Uczniowie zaprezentowali  utwory tematycznie związane z obowiązkami ucznia, bezpieczną drogą do szkoły, radością uczenia się i poznawania świata.

Po pozytywnie zdanym „egzaminie” pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Każdy uczeń został przyjęty przez panią dyrektor do grona społeczności szkolnej poprzez symboliczne dotknięcie ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci dostały upominki . Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Był to dzień pełen emocji, wrażeń nie tylko dla samych dzieci, ale również dla ich rodzin i z całą pewnością na długo zapadnie w pamięci.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.