„Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 18 września wzięli  udział w ogólnopolskiej i ogólnoświatowej 27 Akcji „Sprzątanie Świata”.
Hasłem tegorocznej Akcji  było: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi.

W ramach tejże akcji, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o tym, jak mogą pomóc naszej planecie. Zapoznali się ze szczegółowymi zasadami Wspólnego Systemu Segregacji Odpadów; poznali zasady postępowania z odpadami, obejrzeli film „Skutki zanieczyszczenia środowiska” oraz rozwiązywali quizy, praktycznie wykorzystując zdobytą wiedzę. Zaopatrzeni w worki i rękawice ochronne, wszyscy uczniowie pod opieką swoich pań wyruszyli sprzątać okolice szkoły.