Nakrętki !

Celem akcji zbierania plastikowych nakrętek jest pomoc chorym dzieciom. Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nie wyrzucamy ich z odpadami do śmieci! Zebrane nakrętki oddajemy potrzebującym dzieciom. To charytatywno-ekologiczne działanie, polegające na łączeniu przyjemnego z pożytecznym, zdobyło w naszej szkole szeroką popularność i stało się codziennością. Zbiórka nakrętek jest pomysłem sprawdzonym. Wyrabia systematyczny nawyk segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. A ponadto daje poczucie, że możemy zrobić coś dobrego dla potrzebujących.
Zebrane nakrętki przekazaliśmy dla Kacperka, u którego stwierdzono padaczkę Westa, zespół Dandy – Walkera, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, uogólnioną wiotkość i dysmorfię twarzy. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają na rehabilitację ruchową, hipoterapie, masaże oraz specjalistów, którzy pomagają Kacperkowi. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w ww. akcję