Matematyczne zmagania

21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 spotkali się uczniowie klas I-III, by walczyć o tytuł
„ Małego Super Matematyka”. Naszą szkołę reprezentowali Emilka, Nicola i Cyryl.
Zawody podzielone były na dwa etapy : konkurs indywidualny i zmagania drużynowe.
W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 45 minut rozwiązać 6 zadań. W każdej kategorii wiekowej można było otrzymać  maksymalnie 25 punktów i zdobyć tytuł Małego Super Matematyka. Miło nam poinformować, że w kategorii klasy pierwszej II miejsce zajęła nasza Emilka. W konkursie drużynowym wystartowało 7 trzyosobowych zespołów, które rozwiązywały 12 zadań. W rywalizacji ważne było logiczne myślenie, spostrzegawczość, sprawne liczenie, umiejętność szacowania i współpraca w zespole. Wszystkie drużyny otrzymały upominki i dyplomy, zwycięzcom wręczano dodatkowo dyplomy.