Kacper Super Matematyk

4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się IV Międzyszkolne Zawody Matematyczne „Mały Supermatematyk”. Zawody składały się z dwóch konkursów: drużynowego
i indywidualnego. O wynikach konkursu drużynowego już informowaliśmy –drużyna w składzie Jaś Koczera, Kacper Malejki i Cyryl Sipak zajęła 4 miejsce. Otrzymaliśmy wyniki konkursu indywidualnego.

Okazało się, że Kacper zdobywając 23 punkty (na 25 możliwych do uzyskania) zajął drugie miejsce. Zapytany o to, co pomogło mu w osiągnięciu sukcesu odpowiedział :„Mój talent”. Po chwili namysłu dodał: „ Przygotowywałem się do konkursu na kółku matematycznym. Czasami rozwiązywałem zadania ze swoją babcią w domu”. I tak poznaliśmy przepis na matematyczny sukces: talent i praca.