Jesienne wierszowanie

Piszą poeci wiersze dla dzieci a dzieci pięknie je recytują. Mogliśmy się o tym przekonać podczas szkolnego konkursu recytatorskiego „Wierszowanie 2016”. Do konkursu zgłosiło się 18 uczniów. Dla wielu występ przed publicznością był  dużym wyzwaniem. Poziom był bardzo wyrównany i trzyosobowe jury pod kierownictwem p. Hanny Kusior miało trudne zadanie z wyłonieniem laureatów. Przy ocenianiu brano pod uwagę dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Pierwsze miejsce przyznano Ninie Jewdokimow za interpretację wiersza D. Gellner „Zły humorek”. Drugie miejsce zajęła Tosia Wdowiak a trzecie Paula Doskowska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w  konkursie i zapraszamy na jesienne wierszowanie  w przyszłym roku.