Jem zdrowo

Pod hasłem „Jem zdrowo” obchodziliśmy Światowy Dzień Soku. Święto było doskonałą okazją do przypomnienia zasad zdrowego odżywiania. Robiliśmy to podczas szkolnego konkursu. Podzieleni na cztery  drużyny o warzywno-owocowych nazwach ( Koperki, Pomarańcze, Mandarynki, Truskawki) odpowiadaliśmy na pytania, rozwiązywaliśmy zagadki, rysowaliśmy warzywa i owoce w wybranym kolorze, z cząstek jabłek wykonywaliśmy ciekawe konstrukcje.  Najodważniejsi z każdej drużyny pili, prawie bez mrugnięcia oka ,  sok z cytryny. Święto uczciliśmy szklanką soku warzywno-owocowego. Na koniec spotkania odbyło się podsumowanie całorocznego konkursu „Dzień bez słodyczy”. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy trzeciej. Trzecioklasistom gratulujemy, wszystkich zachęcamy do picia pełnych wartości odżywczych soków z warzyw i owoców.