ZAGRAJ W ZIELONE, TRZYMAJ PRZYRODY STRONĘ!
22 kwietnia w naszej szkole dominował kolor zielony. W tym dniu tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Ziemi , nie mogło więc zabraknąć zieleni-koloru natury i ekologów. Do święta naszej planety przygotowaliśmy się starannie. Przez kilka dni wykonywaliśmy plakaty zachęcające do ochrony środowiska i układaliśmy poradniki dla małych ekologów. Do dbania o przyrodę zachęcały nas słowa wierszy i piosenek , które usłyszeliśmy podczas obchodów Imienin Ziemi. Uroczystość rozpoczęła inscenizacja zaprezentowana przez dzieci z zaprzyjaźnionego oddziału zerowego. Za swój występ nasi goście otrzymali gromkie brawa. Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wystąpili w przedstawieniu „Niewielki, ale śliczny, wiosenny teatrzyk ekologiczny”. Występ zakończyli trzecioklasiści słowami:
„Nie bądź człeku bity w ciemię! Dbaj z zapałem o swą Ziemię! Szanuj Ziemię ponad wszystko, bo to twoje środowisko!”.