Dzień głośnego czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza  zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- tak powiedziała Wisława Szymborska. Wzięliśmy sobie  do serca  słowa polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla i włączyliśmy się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Święto obchodzone 29 września ma już 15-letnią tradycję. W tym dniu w wielu miejscach organizowane jest wspólne, głośne czytanie. Czytają bibliotekarze, aktorzy, celebryci i pisarze . W naszej szkole spotkanie czytelnicze przygotowała klasa trzecia. Do głośnego czytania uczniowie wybrali powieść „Dzieci z Bullerbyn”. Jest to jedna z najmilszych lektur wszystkich dzieciaków. Z zaciekawieniem słuchaliśmy wesołych opowieści o przygodach naszych rówieśników ze Szwecji. Najbardziej podobały nam się historie o dziadziusiu Britty i Anny, o wyrywaniu zęba Ollego i tajemniczej skrzyni mędrców. Podziwialiśmy makietę wioski Bullerbyn , którą z wielką dokładnością wykonała Marcelina.

Trzecioklasistom dziękujemy za przygotowanie ciekawego spotkania z książką.