Dziecka prawa- ważna sprawa!!!

20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań. Dlatego również nasza szkoła włączyła się w akcję UNICEF „Go blue” by uczcić to wyjątkowe święto. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – w kolorze UNICEF. Pani Kasia omówiła czym są prawa dziecka i dlaczego dzieci posiadają specjalne prawa. Mówiąc o prawach dzieci, nie sposób było nie wspomnieć o Januszu Korczaku, wielkim zwolenniku i polskim prekursorze działań na rzecz dzieci. Człowieku, który mówił i własnym życiem zaświadczał, że „Nie ma dzieci – są ludzie” oraz „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Trzecioklasiści przeczytali fragmenty „Pamiętnika Blumki”, która wychowywała się w sierocińcu prowadzonym przez Janusza Korczaka.