Czytanie z Myszkami

W dniu 28 lutego, my pierwsza klasa byliśmy razem z naszą nową panią Anią na zajęciach czytelniczych w Filii nr 1 MBP. Tam nasza nauczycielka  pokazała nam  maskotki: Maksa i Mędrka – dwóch braci.  Mysz – Maks lubił grać w gry komputerowe i przez całe dnie oglądać telewizję. Nie lubił książek i ich nie szanował, a poza tym uważał, że czytanie jest nudne. Mysz – Mędrek był jego przeciwnością, lubił czytać i miał bardzo dużą wiedzę z różnych dziedzin. To on namawiał nas  abyśmy przekonali jego brata, żeby nie spędzał tyle czasu na grach, lecz zaczął czytać książki i o nie dbać. 📚 Maks przyznał, że mało wie na temat swojego kraju, bajek, a nawet nie pamięta znanych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dlatego razem z Mędrkiem musieliśmy go wszystkiego uczyć i przekonywać, że czytanie jest super. Na końcu myszka obiecuje, że będzie czytała książki, bo nie chce być taka „głupiutka”. Dzięki tym zajęciom dowiedzieliśmy się, co tak naprawdę daje nam czytanie i ile frajdy może przynieść zabawa z książką, która jest w zasięgu naszej ręki.

Brak komentarzy

Wpisz komentarz

Początek