Co dziadek i babcia czytali, kiedy byli mali

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie czytelnicze, na które zaprosiła nas do Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Halinka Martowicz.  Dziadkowie, kiedy byli w naszym wieku, czytali nieznane nam książki : „Pyza na polskich dróżkach”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Król Maciuś Pierwszy”, „Ferdynand Wspaniały”… Na półkach szkolnych i domowych bibliotek znajdują się książki, które podbijają serca małych czytelników  od wielu lat. Do tych ponadczasowych hitów wydawniczych należą bajki. Jedną z nich , bajkę „Jaś i Małgosia” braci Grimm,  przeczytała nam dzisiaj pani Alina Kurasz, nauczyciel z zaprzyjaźnionego przedszkola. Wciągnęła nas historia dzieci, które spotkały w lesie złą czarownicę i ucieszyło słodkie zakończenie spotkania. Pierniczki   pochodzące z domku czarownicy smakowały wyśmienicie 🙂

Brak komentarzy

Wpisz komentarz

Początek