Bajkowe święto

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa- w tym dniu przypada dzień urodzin Walta Disneya, jednego z najwybitniejszych twórców bajek. Do obchodów święta zaprosił nas Samorząd Uczniowski. Przyjęliśmy zaproszenie i w wyznaczonym dniu nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. W szkole pojawiły się wróżki, Kopciuszek, Eliza, Jaś i Małgosia, Baba Jaga, Smerfy, Kubuś Puchatek, krasnale, Kot w butach, Alicja z Krainy Czarów, Pippi, Myszka Miki i inne ulubione postacie .W podróż do świata bajek zabrali nas drugoklasiści, którzy przygotowali inscenizację „Witajcie w naszej bajce”. Pani Ewa, pani Kasia i Cyryl przeczytali książkę „Jaś i Małgosia”. Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem do zabawnej krasnoludkowej piosenki.